Неймар и компания показаха какво могат (ВИДЕО)

Бразилия съхрани мечтата си за първа олимпийска титла във футбола. Домакините бяха в тежка ситуация след равенствата срещу ЮАР и Ирак, но срещу Дания демонстрираха истинските си възможности и разгромиха "червения динамит" с 4:0. По този начин бразилците финишираха на първо място в група "А" и се класираха за 1/4-финалите, където техен съперник ще е Колумбия.

Въпреки тежкото поражение, датчаните също продължават напред. Те се оказаха печеливши от равенството между Ирак и ЮАР (1:1) в другия мач от групата и с 4 точки завършиха втори. Скандинавците отбелязаха само един гол в трите си двубоя, но ще играят в директните елиминации.
Бразилия не остави никакво съмнение в по-високата си класа. Още в началото "селесао" се настани в противниковата половина, но напрежението си каза думата и нападателите направиха няколко пропуска. В 26-ата минута обаче Барбоса центрира от левия фланг, топката стигна до Габриел и той някак я насочи във вратата. Това беше ключовият момент в мача, след който домакините заиграха освободено и за забавление на публиката. В 40-ата минута Габриел Жезус изскочи зад защитата и отблизо покачи на 2:0 - резултат, който даде още повече увереност на Бразилия.

Голямата звезда на тима Неймар игра с много настроение, но не успя да се разпише. В 50-ата минута Луан вкара трети гол за бразилците, а в 80-ата Барбоса от малък ъгъл сложи точка на спора.