Аржентина се провали с гръм и трясък (видео)

Двукратният олимпийски шампион Аржентина отпадна още в груповата фаза на футболния турнир от Игрите в Рио де Жанейро. "Гаучосите" стигнаха само до 1:1 с Хондурас и напуснаха надпреварата за сметка на днешния си съперник и Португалия.

Аржентинците се нуждаеха от задължителна победа, но Анхел Корея и Джонатан Калери направиха непростими пропуски. Мачът ще се запомни и с двете изпуснати дузпи. В края на първото полувреме Херонимо Руи спаси удара на Браян Акоста от Хондурас, а малко след почивката Корея също не можа да отбележи от бялата точка.
В търсене на гола южноамериканците се оголиха и в 75-ата минута реферът Матеу Лаос отсъди трета дузпа, след като Руи фаулира в наказателното поле нападател на Хондурас. Антони Лозано показа здрави нерви и откри резултата. В края в игра за Аржентина се появи и синът на Диего Симеоне - Джовани, а Маурисио Мартинес изравни в добавеното време, но за повече нямаше време.

В другия мач от групата в Бело Оризонте Португалия направи 1:1 с Алжир и със 7 точки финишира на първо място. Хондурас и Аржентина останаха с по 4 точки, но по-лошата голова разлика елиминира "гаучосите".