Гаджев вкара първия си гол за Ковънтри

Националът Владимир Гаджев реализира първия си гол за Ковънтри и то в много важен момент. Негово попадение помогна за успеха с 3:2 над Портсмут след продължения у дома в среща първия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия, известен през новия сезон и като EFL Cup.

Мачът не започна добре за Гаджев, който в 20-ата минута направи дузпа, реализирана от Къртис Мейн. След час игра Риън Хейнс изравни, а в 82-ата минута бившият полузащитник на Левски беше точен за 2:1 в полза на Ковънтри, с което се виждаше като герой. Три минути по-късно обаче Кал Нейсмит заби красиво попадение директно от фал за 2:2 и така срещата влезе в продължения. В 16-ата минута от тях Анди Роуз донесе крайния успех за Сити.

Владо Гаджев остана на терена през цялата среща.

Ковънтри играе в първенството на Първа лига - третото ниво в местния футбол. От шампионата досега е изминал само един кръг, в който тимът на българина записа загуба.