Спартак (Москва) изхвърча от Лига Европа (видео)

Спартак (Москва) приключи участието си в Лига Европа, след като отстъпи у дома с 0:1 пред кипърския АЕК Ларнака в реванша от третия предварителен кръг. Първият мач на острова на Афродита беше завършил 1:1 и се възприе от медиите в Русия като голям провал, но какви ли ще бъдат коментарите след тази загуба на "Откритие Арена".

Българският полузащитник Ивелин Попов остана резерва за Спартак. Мачът вървеше към 0:0, което устройваше московчани, но две минути преди края на редовното време Иван Тричковски донесе победата за гостите. Любопитното е, че АЕК започна без нито един кипърец в състава си, но за сметка на това на терена излязоха 7 (!) испанци, черногорец, бразилец...

В друг мач от тази фаза на турнира Краснодар донесе радост на руските фенове, като победи с 3:1 в реванша малтийския Биркиркара у дома и с общ резултат 6:1 продължава на плейофите. За домакините вкараха Куаси, игралият в Левски Жоазиньо и Лаборде, като и трите попадения паднаха до 39-ата минута. Гостите върнаха един гол в 61-ата чрез Йович.