Динамо (З) пречупи грузинския шампион за три минути (видео)

Динамо (Загреб) взе комфортен аванс срещу съименника си от Тбилиси в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Хърватският гранд се наложи с 2:0 на "Максимир", като попаденията паднаха в разстояние на три минути в края на първото полувреме. Точни за тима на Златко Кранчар бяха Ел Араби Судани и Анте Чорич. За Динамо (Тбилиси) като резерва след почивката се появи бившият футболист на Черно море Матиас Курьор.

За домакините това беше първи двубой без Марко Пяца, който през седмицата премина в Ювентус с рекорден трансфер. Краначар изненадващо остави на пейката опитния защитник Гордън Шилденфелд, а вместо него като титуляр започна младокът Филип Бенкович.
"Модрите" действаха много припряно в първия половин час и с нищо не затрудняваха защитата на грузинците. В 39-ата минута обаче Чория майсторски намери Судани, който релизира 12-ия си гол за Динамо (Загреб) в евротурнирите. Само три минути по-късно Жуниор Фернандес подаде на Чорич и той на празна врата покачи на 2:0.

През второто полувреме шансове за гол се откриха и пред двата отбора. Чорич и Марко Рог пропуснаха да решат всичко с трето попадение за хърватите, но и техният вратар Едуардо трябваше да демонстрира класа, за да пази вратата си суха.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ДИНАМО (ТБИЛИСИ) 2:0 (0:0)