Вардар се бори мъжки, но не успя да спре Динамо (Загреб) по пътя напред в ШЛ

Отборът на Вардар (Скопие) се бори мъжки, но не успя да поднесе сензация в реванша с Динамо (Загреб) от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Македонският шампион загуби с 2:3 като гост и след поражението и на свой терен с 1:2 отпадна от турнира.

Вардар обаче до последно изтормози своя съперник. Гостите първи откриха резултата чред Велковски в 39-ата минута, но Марко Пяца изравни в 56-ата минута от дузпа. Автогол на Шинденфелд в 63-ата минута обаче отново изведе макенодците напред и така бе изравнен общият резултат от двата мача.

Динамо все пак се мобилизира и обърна нещата в своя полза. В 70-ата минута домакините получиха втора дузпа и отново Пяца отбеляза от бялата точка. В 79-ата минута пък Пауло Машадо реши всичко с трети гол за хърватите.

Така Динамо (Загреб) ще играе в третия предварителен кръг, а негов съперник ще бъде Динамо (Тбилиси).