Партизан изпусна десет от Заглембе в Белград, Божинов влезе като смяна

Отборът на Партизан (Белград) изпусна да победи екзекутора на Славия Заглембе (Любин) в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата завърши при резултат 0:0, но сърбите има за какво да съжаляват, като направиха куп порпуски, удариха две греди и 35 минути играха с човек повече на терена. Българите Валери Божинов и Иван Бандаловски останаха на резервната скамейка в този мач, като Божинов все пак се повяви в игра в 65-ата минута на мястото на Джурджич, но и той не помогна на тима си да стигне до успеха.

Партизан бе поактивният от двата тима още от началото на мача и с пропуски се отличиха Вуличевич, Михайлович и Радович. В 37-ата минута страхотен порпуск направи Богашавац, който бе намерен на далечната греда след центриране отдясно, но отблизо нацели напречната греда.

"Гробарите" продължиха да търсят победата и през втората част, като в 50-ата минута за втори път гредата попречи да се стигне до откриване на резултата след изстрел с глава отблизо на Джурджич.

В 55-ата минута Заглембе остана с 10 човека на терена, след като Пападопулос получи втори жълт и червен картон. Дори и това не помогна на домакините да измъкнат победата, а пропуските пред вратата на Полачек продължиха, като в 61-ата минута Янкович бе изведен в наказателното поле, но с шпагат не успя да насочи топката във вратата, а четири минути по-късно бомбен удар на Евертон бе спасен от вратаря.

В 75-ата минута Заглембе можеше дори да измъкне победата, като Пятек изскочи зад защитата, но останал сам срещу вратаря стреля над вратата. В 89-ата минута пък Божинов не успя да се превърне в герой за своя тим и не се възползва добре от опасна ситуация в наказателното поле.

В крайна сметка мачът не излъчи победител и по всичко личи, че двата отбора ще решат всичко в реванша след седмица в Полша.