Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Сърбия тресна световния шампион Полша и е на полуфинал в Световната лига (ВИДЕО + СНИМКИ)

Финалистите в Световната лига от 2015 година от Сърбия победиха световните шампиони от Полша с 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 25:18) във втория мач от Група J1 от финалния турнир на Световната лига в Краков и почти изхвърли домакините от полуфиналите. В първата среща вчера Полша записа драматичен успех с 3:2 срещу шампионите от 2015 година и европейски шампиони от Франция.

Възпитаниците на Никола Гърбич поведоха набързо в резултата с 2:0 гейм, но “Дружина полска” намали до 1:2 след 25:18 в третия гейм. За разлика от мача с Франция, в който световните шампиони направиха пълен обрат и победиха с 3:2, след като губеха с 0:2, сега това не се случи. “Плавите”, които играят в Краков без звездата си Александър Атанасийевич, поводоха още в началото на 4-ия гейм и спокойно го спечелиха с 25:18 и взеха мача с категоричното 3:1 гейма.

Така Сърбия се класира за полуфиналите на Световната лига в Краков, без значение от изхода на резултат на днешния двубой с Франция.

Марко Ивович изигра страхотен мач Сърбия и стана най-резултатният играч в мача с 18 точки (4 аса, 1 блок), Марко Подрасчанин добави 15 точки (1 ас, 5 блока).

Давид Конарски бе най-резултатен за Полша с 14 точки (3 блока).
В последния мач в групата днес от 18,30 часа Сърбия се изправя срещу Франция. Победа за играчите на

Никола Гърбич ще изхвърли Франция от турнира и ще класира Полша на полуфиналите. При друго развитие на срещата - победа за „петлите”, домакините от Полша напускат надпреварата, а напред ще продължат Сърбия и Франция.

ПОЛША - СЪРБИЯ 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 18:25)

ПОЛША: Гжегож Ломач, Давид Конарски 14, Матеуш Мика 2, Рафал Бушек 9, Матеуш Биениек 12, Карл Клос 10 - Павел Заторски-либеро (Бартош Курек 4, Пьотър Новаковски , Фабиан Джизга 1, Михал Кубяк 9)
Старши-треньор: Стефан Антига
СЪРБИЯ:  Никола Йовович 2, Дражен Луборич 13, Марко Ивович 18, Милош Никич 4, Сречко Лисинац 10, Марко Подрасчанин 15 - Невен Майсторович-либеро (Никола Росич-либеро, Урош Ковачевич 7, Алекса Бърджович, Томислав Дочик 2)
Старши-треньор: Никола Гърбич.