Италия запази шансове за полуфиналите на Световната лига (ВИДЕО)

Волейболистите от националния отбор на Италия запазиха живи шансовете си за класиране на полуфиналите на Световната лига. "Скуадра адзура" успя да надиграе САЩ с 3:1 (25:22, 27:25, 26:28, 25:21) във втория си мач от Група К на финалния турнир, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала "Таурон Арена" в полския град Краков.

Така след вчерашното 0:3 от Бразилия, италианците имат 1 победа, 1 загуба, 3 точки и геймово съотношение 3:4, като запазиха шансовете си за полуфиналите. За целта Италия трябва да се надява "Селесао" да бие САЩ с какъвто и да е резултат в последната среща в групата утре (15 юли). От друга страна въпреки поражението, американците имат също възможност да продължат напред, като трябва да победят Бразилия с 3:0 или 3:1 гейма. При това положение извън полуфиналите ще остане Италия. Двубоят между Бразилия и САЩ е утре от 21,30 часа българско време.

Над всички за "адзурите" бе Османи Хуанторена с 23 точки (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а Иван Зайцев добави още 14 точки (39% ефективност в атака) за победата. За тима на САЩ Матю Андерсън реализира 21 точки (2 блока, 3 аса и 44% ефективност в атака), а Аарън Ръсел се отчете с 16 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 51% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.

САЩ - ИТАЛИЯ 1:3 (22:25, 25:27, 28:26, 21:25)
САЩ: Мика Кристенсън 8, Матю Андерсън 21, Аарън Ръсел 16, Тейлър Сандър 3, Дейвид Лий 7, Максуъл Холт 5 - Ерик Шоджи-либеро (Уилям Приди, Томас Джаешке 9, Дейвид Смит 2)
Старши-треньор: Джон Спероу
ИТАЛИЯ: Симоне Джианели 5, Иван Зайцев 14, Османи Хуанторена 23, Филипо Ланца 9, Симоне Бути 8, Емануеле Бирарели 6 - Масимо Колачи-либеро (Олег Антонов 1, Матео Пиано, Даниеле Сотиле)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.