Каратанчева отпадна в първия кръг в Букурещ

Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на WТА на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Каратанчева отстъпи пред Полона Херцог (Словения) с 1:6, 6:2, 2:6 за 1:43 часа. Българката загуби първия сет, но взе първите пет гейма на втората част, след което изравни резултата. В третия сет Каратанчева имаше преднина от 2:1, но Херцог спечели пет поредни гейма и стигна до крайния успех.

26-годишната софиянка все пак си осигури 1925 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която в момента заема 206-ото място.

Още две българки участват в турнира. По-късно днес Елица Костова ще играе срещу Франческа Скиавоне (Италия), а Изабелла Шиникова среща Катерина Козлова (Украйна).

Междувременно Джулия Терзийска отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове Кноке (Белгия) с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата Терзийска загуби от квалификантката Джейми-Гейл ван де Вейл (Холандия) с 2:6, 0:1 и отказване на българката заради контузия. Терзийска и Юлия Вахачик (Германия) са водачки в схемата на двойки и започват от четвъртфиналите, но не е ясно дали българката ще продължи участието си при дуетите.