Елица Костова влезе в основната схема в Станфорд

Елица Костова продължи да демонстрира отлична форма. 26-годишната българка си осигури място в основната схема на турнира в Станфорд с награден фонд 731 000 долара. В среща от квалификациите тя победи Олга Говорцова от Беларус с 6:0, 6:3 за 1 час и 13 минути.

По този начин Костова си осигури 26 точки за световната ранглиста, в която тази седмица отбеляза рекордо класиране и е 136-а. Освен това тя ще вземе 6990 долара от наградния фонд. В първия кръг Елица ще се изправи срещу друга квалификантка.

Българката изигра отличен мач и не даде нито една възможност да пробив на съперничката си. Тя бе безупречна в първия сет, в който не загуби и гейм. Във втората част Говорцова оказа съпротива, но тя тя приключи в осмия гейм, който дойде решителният пробив.