Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 4:2

Цибулкова спря Радванска в страхотен сблъсък, Халеп с труден успех

Финалистката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Номер 3 в схемата Радванска загуби от 19-а поставена Доминика Цибулкова (Словакия) с 3:6, 7:5, 7:9 за точно три часа игра. Словачката, която е финалистка от Откритото първенство на Австралия през 2014 година, пропусна мачбол при 5:4 във втория сет. Тя обаче направи решаващ пробив за 8:7 в третата част, след което при свой сервис приключи мача.

Цибулкова постигна шеста победа над Радванска в общо 13 мача. На четвъртфиналите тя ще играе с победителката от руския сблъсък между Екатерина Макарова и Елена Веснина.

Поставената под номер 5 Симона Халеп (Румъния), полуфиналистка на "Уимбълдън" през 2014 година, елиминира деветата в схемата Медисън Кийс (САЩ) с 6:7(5), 6:4, 6:3 за 1:56 часа и се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите. Румънката загуби първия сет след тайбрек и преодоля пасив от 0:2 във втората част, за да стигне до успеха. Халеп ще срещне шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер (Германия) в спор за място на полуфиналите.

Ярослава Шведова (Казахстан) постигна победа над номер 28 Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:2, 4:6 за 80 минути и за пръв път достигна до четвъртфиналите на "Уимбълдън".

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕС МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!