Босна и Херцеговина обърна Дания след дузпи и чака Япония на финала

Въпреки че игра около 20 минути с човек по-малко, Босна и Херцеговина победи с 4:3 след дузпи Дания (2:2 в редовното време) на старта на турнира "Кирин Къп", в който участва и националният отбор на България. "Червеният динамит" взе аванс от два гола до почивката, но допусна изравняване през втората част. При дузпите по-точни бяха играчите на Мехмед Баждаревич, които очакват на финала победителя от другия полуфинал, в който един срещу друг излизат домакинът Япония и България.

Симон Кяер откри резултата в 22-ата минута, когато довкара отблизо една неособено добре избита от Ибрахим Сехич топка след удар на Кристиан Ериксен. В 41-ата минута Виктор Фишер удвои аванса на Дания. Дурмиси центрира остро по земя отляво, бранител на Босна не успя да пресече и топката стигна до току-що привлечения от Мидълзбро нападател, който бе точен от около 13 метра.

През втората част играчите на Босна и Херцеговина успяха да се върнат в мача. Първо, в 52-ата минута Милан Дурич намали, след като засече с глава центриране отдясно на Огнен Вранеш. Именно десният бек на Босна трябваше да напусне преждевременно терена в 70-ата минута, когато получи втори жълт картон. Въпреки това селекцията на Мехмед Баждаревич успя да стигне до изравнително попадение в 84-ата минута, когато отново точен бе Милан Дурич. Този път той  завърши страхотна контраатака, започната от Сехич и продължила със скоростен пробив на Коласнич, който сервира топката на Дурич за 2:2.

При дузпите футболистите на Босна и Херцеговина бяха по-точни и стигнаха до успех с 4:3.

Първи от бялата точка стреля Дънкан, който бе точен, давайки аванс на Дания. Последва пропуск на Вранчич, който не успя да преодолее Шмайхел. Вестергаард обаче също пропусна своята дузпа. Раде Крунич направи 1:1, след което Кристенсен изпусна втори пореден 11-метров наказателен удар за Дания. Всички останали изпълнители бяха точни - Ходжич, Стеванович и Медунянин за Босна и Херцеговина, както и Ласе Шьоне и Кристиан Ериксен за Дания.