Зенит с първа победа при Манчини (видео)

Зенит загуби първите си два мача под ръководството на Роберто Манчини от българските ЦСКА-София (1:2) и Лудогорец (0:1), но снощи записа първи успех начело с италианеца. Грандът от Санкт Петербург се наложи с 2:1 над Аустрия (Виена). Головете отбелязаха Жулиано и Юрий Жирков, а дебют направи привлеченият преди броени дни Леандро Паредес.

Двубоят срещу австрийския тим премина равностойно, а домакините поведоха в средата на първото полувреме чрез Петър Филипович, който отблизо простреля Юрий Лодигин. В началото на втората част Жулиано показа техника в наказателното поле и изравни, а в 74-ата минута Жирков донесе победата на питерци.
"Играхме добре и това е важното, а не резултатът. Видях хубави комбинации и старание. Определено има напредък в сравнение с предишните контроли", отбеляза Манчини.

"Експериментирах с Жулиано като нападател. Паредес също не действаше на обичайната си позиция, но се справи с по-офанзивните функции", добави италианският специалист.