Мечтаният мач е факт! Григор срещу Федерер на "Уимбълдън"!

Мечтаният мач между Роджър Федерер и най-добрия български тенисист Григор Димитров на "Уимбълдън" е факт. Седемкратният шампион Федерер надигра със 7:6 (3), 6:4, 6:4 поставения под №27 германец Миша Зверев в мач от третия кръг и на 1/8-финалите ще се изправи срещу Димитров. Двубоят ще се изиграе в понеделник, тъй като неделя е почивен ден на турнира. Организаторите все още не са обявили програмата за първия ден от втората седмица на турнира от "Големия шлем" в Лондон.

За осминафиналите се класира и поставеният под номер 8 австриец Доминик Тийм, който срази със 7:5, 6:4, 6:2 американеца Джаред Доналдсън.

По-рано днес поставеният под номер 13 Григор елиминира Дуди Села с 6:1, 6:1 и отказване на тенисиста от Израел.

Федерер поведе с 4:1 в първия сет, но Зверев успя да изравни за 4:4. Първият сет трябваше да бъде решен с тайбрек и в него 35-годишният швейцарец направи ранен пробив, който му помогна да поведе с 4:1. По-големият брат на суперталанта Александър Зверев успя да съкрати аванса на поставения под №3 швейцарец на 3:4, но Федерер взе следващите 3 точки, а с това и сета.

Във втората част Федерер проби в третия гейм, поведе с 3:1 и без особени трудности спечели и втората част.

Третият сет се разви идентично на предишния. Пробив в третия гейм, аванс от 3:1 и Федерер бе вече съвсем близо до победата. Сервирайки за победата при 5:4, Федерер не трепна и с гейм на нула сложи точка на спора.

Носителят на рекордните 18 титли от "Големия шлем" записа пета победа от пет мача срещу левичаря, като дори продължава да няма загубен сет срещу 29-годишния Зверев.