България излиза за задължителна победа срещу Сърбия! Гледайте мача ТУК!!!

Волейболистите от националния отбор на България излизат тази вечер за задължителен успех срещу победителя в Световната лига за 2016-а Сърбия във втория си мач от Група F1 на първа дивизия на най-комерсиалния турнир. Срещата е от 22,10 часа българско време в зала “Орфео Супердоум” в Кордоба (Аржентина).

Селекционерът на България Пламен Константинов реши да даде почивка на повечето си титуляри при загубата от олимпийския шампион Бразилия с 0:3 гейма тази нощ. Стратегията на Константинов бе да запази силите на основните си играчи и да гони две задължителни победи срещу "плавите" и домакините от Аржентина, които могат да класират "лъвовете" за финалите на Лигата в Куритиба (Бразилия).

От друга страна Сърбия си подпечата класирането за финалната шестица в Куритиба, след като тази нощ се наложи над "гаучосите" с 3:2 и записа шестата си победа. Сърбите са без голямата си звезда Александър Атанасийевич, който игра само в домакинския турнир в Група В1, след което получи почивка. Освен това, при положение, че "репрезентацията" има сигурно място за финалите, то наставникът Никола Гърбич може да експериментира със състава си и да заложи на волейболисти, които са играли по-малко до сега или изобщо не са влизали на игрището.

Двубоят ще бъде излъчен на живо по БНТ 1 и в Youtube канала на Международната федерация по волейбол (FIVB).