Сърбия пребори Аржентина за 6-ата си победа в Световната лига

Националният отбор на Сърбия по волейбол записа 6-ата си победа в Световната лига през този сезон, след като надигра Аржентина в Кордоба с 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 30:28, 15:12). Така западните ни съседи продължиха със страхотното си представяне в турнира, докато за домакините това бе 6-то поражение от 7 изиграни мача.

Успехът на сърбите обаче не дойде никак лесно и те трябвше да хвърлят доста усилия, за да триумфират тази нощ. Гостите на два пъти повеждаха в геймовете, но и двата пъти Аржентина съумяваше да се върне в мача, като особено инфарктен бе четвъртият гейм, в който “гаучосите” се наложиха драматично с 30:28. В тайбрека обаче сърбите отново се вдигнаха и успяха да надиграят своя съперник с 15:12 и така да затворят и мача в своя полза.

Най-резултатен за успеха на Сърбия бе Дражен Любич с 19 точки, а доста силно се представиха и Марко Ивович с 18 и Урош Коваевич със 17 точки.

За Аржентина пък най-много точки - 18 отбеялза Мартин Рамос. С 15 завърши Алехандро Торо, а Себастиан Соле бе с 14.

Следващият мач на сърбия е с България в събота, като нашите се нуждаят от задължителна победа, за да запазят шанс за продължаване напред.