Краев върна усмивките в Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски се върна към победите. "Сините" прекъснаха серията си от две поредни загуби, като спечелиха с 1:0 гостуването си на Дунав (Русе) в мач от осмия кръг на първата шестица. Герой за столичани бе Божидар Краев, който се разписа в 74-ата минута. Около 10 000 фенове на "драконите" отново напълниха Градския стадион, но в трети пореден мач не успяха да видят успех на своите любимци.

Наставникът на домакините Веселин Великов заложи на всичко най-добро, а Николай Митов отново можеше да разчита на Веселин Минев и Роман Прохазка. Капитанът пропусна последните пет мача заради травма, а словакът последните три срещи заради наказание. Младият Ивайло Найденов отново бе титуляр, а Димитър Пиргов смени в центъра на защитата Давид Яблонски. Костадинов, Карагерен, Шопов и Будинов водеха атаката на "драконите", докато гостите напред действаха с Краев, Бабатунде Адениджи и Нар.

Дунав (Русе) - Левски Още в първите минути домакините пропуснаха две положения с глава. Първо Петър Патев в шестата минута, а после и Самир Аясс в 8-ата минута стреляха, но Николай Кръстев спаси.

В 28-ата минута Бабатунде Адениджи за пореден път през този сезон пропусна чисто положение, когато останал очи в очи с Антонов стреля изключително лошо на 10 метра от вратата. Последните минути на първата част Карагерен пробва удар със странична ножица, а Пиргов с глава стреля висока над вратата.

Дунав (Русе) - Левски На почивката Найденов бе заменен от Антон Огнянов, който бе любимец в Русе до зимата, но сега бе посрещнат с бурни освирквания. Отново Адениджи направи пропуск, като това стана в 56-ата минута. Нападателят бе изведен от Роман Прохазка, но Антонов спаси. Центриране на Будинов не бе засечено от играч на русенци при следващата атака, а в 60-ата минута Прохазка също стреля в очертанията на вратата.

Дунав (Русе) - Левски Младият Атанас Кабов влезе вместо Нар, а в 73-ата минута Огнянов проби отляво. Халфът направи серия от финтове, но вместо да търси Кабов на задната гледа, където младокът чакаше само да отбележи, Огнянов стреля от малък ъгъл,  Антонов пък изби в корнер. Именно след центрирането от ъгловия удар Левски поведе. Краев изпревари своя персонален пазач и засече центрирането, Антонов отново спаси, но връхлитащия Краев при добавката бе точен. Така се реваншира частично, след като пропусна 3-4 чисти положения в предната среща между двата тима на "Герена", когато двубоят завърши 1:1. Попадението бе негово девето, което го прави голмайстор номер едно на отбора за сезона.

Дунав (Русе) - Левски Юлиян Ненов пробва рефлекса на Кръстев в 80-ата минута, а до края на срещата невероятен пропуск направи Александър Александров. Бранителят стреля над гредата от няколко метра на празна врата. Преди това Давид Яблонски влезе на мястото на Адениджи, за да може гостите да запишат успех, който трябва да им върне позагубеното самочувствие. Ивайло Раденцов влезе за домакините, но Левски стигна до победата, като се доближи на две точки от ЦСКА-София преди срещата между "сини" и "червени" другия уикенд.

Дунав (Русе) - Левски Левски е трети с 62 точки, докато тимът на Стамен Белчев има 64 точки. Петимата играчи, които висяха с картони за 26-кратните шампиони, не получиха такива, като ще бъдат на разположение за дербито.

Дунав за трети пореден мач напълни трибуните в Русе, но успехът все избягва на отбора. В предните две срещи срещу Локомотив (Пловдив) - 2:3 и  Лудогорец (2:2), феновете видяха попадения, докато този път Левски запази суха мрежа.

Дунав (Русе) - Левски Играчите на Великов са четвърти с 49 точки, като продължават да имат сериозни шансове за класиране на четвърто място. Сега предстои гостуване на "Лаута", а след това е последното домакинство срещу ЦСКА-София.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Краев (74)