Цяло чудо: 6 гола в мач на Ростов (видео)

В последен двубой от 28-ия кръг на руското първенство Ростов победи с 4:2 Рубин и продължава да преследва голямата си цел - класиране в Лига Европа. Отборът на Иван Данилянц се изравни по точки с Терек и изостава с една от Краснодар в битката за четвъртото място, даващо право на участие в Лига Европа. За гостите от Казан срещата беше без значение, след като преди седмица те и на теория си гарантираха оцеляване в елита.

През целия сезон в мачовете на Ростов рядко падаше повече от един гол, а доскоро отборът дори не беше инкасирал попадение във вратата си от началото на пролетния дял на шампионата. Днес обаче бе различно и феновете на "Олимп-2" видяха истинско зрелище.

Ростов поведе с 4:0, като до почивката се разписаха Сардар Азмун и Дмитрий Полоз, а през втората част отново Азмун и Кристиан Нобоа наказаха неориентираната игра на защитата на Рубин. В 75-ата минута Ян М'Вила върна един гол, а Максим Канунников в 87-ата минута оформи крайния резултат.

В оставащите два кръга ростовчани ще гостуват на Анжи и Оренбург.