Рубин си подсигури мястото в елита

Рубин си гарантира и на теория оставането в Премиер лигата на Русия след домакински успех с 2:1 над Уфа. По този начин тимът от Казан увеличи на 9 точки аванса си пред Оренбург - първият съперник под чертата, три кръга преди края. Дори отборът на Благой Георгиев да спечели всичките си оставащи мачове, а Рубин да ги загуби, то казанци ще са пред противника заради повече отбелязани голове на чужд терен в преките сблъсъци.

Началото обаче не беше добро за домакините, защото Дмитрий Стоцкий намери мрежата в 19-ата минута. След това обаче хърватинът Мийо Цакташ обърна резултата в полза на Рубин с попадения в 37-ата минута от дузпа и в 53-ата.

Уфа вече също не играе за нищо, защото е с точка повече от Рубин.