Рекордът на Нигматулин падна, Ростов не пусна гол в десети пореден мач! (видео)

Вратарят на Ростов Никита Медведев записа името си в историята на руския футбол. Той вече е притежател на рекорда за най-много поредни минути без допуснат гол в първенството. В двубоя срещу Амкар, спечелен с 1:0, Медведев се нуждаеше от това да опази вратата си 78 минути, за да подобри постижението на Руслан Нигматулин от 939 "сухи" минути. Ростов продължава и друга повече от впечатляваща серия. Тимът на Иван Данилянц няма инкасиран гол през целия пролетен полусезон и вече в 10 последователни мача съперниците не успяват да преодолеят Медведев. За последно той получи гол при загубата с 0:1 от Урал на 30 ноември миналата година.

Въпреки някои размествания в състава, включително и появата сред титулярите на бившия халф на Лудогорец Андрей Препелица, Ростов доминираше срещу Амкар и заслужено стигна до трите точки. За гостите цял мач игра българският национал Петър Занев.
Амкар можеше да поведе в началото, но Александър Гасилин не се възползва от шанса си, останал очи в очи с Медведев. Домакините отговориха с опасен удар на Сардар Азмун, а през второто полувреме вдигнаха оборотите и в 57-ата минута стигнаха до попадение. Негов автор стана Александър Бухаров След подаване на Павел Могилевец. Малко преди това пък Амкар остана в намален състав заради червен картон на Бранко Йовичич.

С 10 човека тимът от Перм не успя да се противопостави и в седми пореден мач не победи. По този начин Амкар се смъкна до 9-ото място в Премиер лигата и вече няма шансове да се класира за Лига Европа. натам обаче гледа Ростов, който е в серия от три победи и с 42 точки заема пето място в подреждането.