Еспаньол изкопчи победата в 90-ата минута (видео)

Отборът на Еспаньол излъга с 1:0 Леганес в обедна среща от 32-ия кръг на испанското първенство, играна на "Бутарке". Лео Баптищао се разписа след 90-ата минута и не позволи на кастилския тим да вземе аванс пред 18-ия Спортинг Хихон в битката за оцеляване.

Първата възможност пред една от двете врати дойде в десетата минута. Хави Фуего направи голяма грешка при изнасянето, Габриел овладя и стреля - в обсега на Диего Лопес. В 19-ата Адриан Марин блесна със самоятелен рейд, финтира няколко футболисти и шутира мощно, но стражът на "папагалчетата" внимаваше. В 27-ата отново Диего Лопес показа стабилност след опит на Набил Ел Зар.

Гостите от Барселона създадоха първо добро положение едва след почивката. В 52-ата Фелипе Кайседо се измъкна от засадата, но не успя да преодолее Яго Ерерин. Три минути по-късно Хурадо нацели гредата и топката определено изненада вратаря Ерерин. В 71-ата мъничко не достигна на Лусиано да засече на далечната греда. В края на срещата "лос пепинерос" бяха по-настойчиви, но мерникът им не беше точен. В 91-ата каталунският тим организира чудесна контраатака и наказа своя съперник. Лео Баптищао открадна от Ел Зар, направи двойно с Жерард Морено и отбеляза с прекрасен прехвърлящ удар - 0:1.