Адските два месеца свършиха, Айнтрахт литна с победа (видео)

Кошмарната серия на Айнтрахт (Франкфурт) стигна до своя край след домакински успех с 3:1 срещу Аугсбург. Футболистите на Нико Ковач спечелиха за първи път от десет мача насам, като в период от 5 февруари, когато бе последната им победа (2:0 срещу Дармщат 98), до днес, бяха натрупали седем загуби и три равенства.

“Орлите” обърнаха гостите си през второто полувреме, след като на почивката изоставаха с 0:1. Аугсбург се наслади на отличен старт, повеждайки в резултата след само 9 минути игра на “Комерцбанк Арена”, а това се случи след гол на Джефри Гауелею, който се измъкна между централните защитници на домакините и отбеляза с добър удар след перфектен пас от страна на Халил Алтънтоп. В оставащата част от първото полувреме Айнтрахт се опита да стигне до гол, но това не се случи въпреки масираните атаки на отбора, като на няколко пъти домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Офанзивата на Франкфурт не спря и след подновяването на двубоя - играчите на Нико Ковач търсеха пътя към попадението, а полетът им започна в 78-ата минута. Тогава Марко Фабиан реализира с глава за 1:1, а само десетина минути по-късно десетката на Айнтрахт бе причината за екстаз по трибуните, отбелязвайки за втори път - 2:0 в 87-ата минута след прекрасно пласиран шут в лявата част на вратата. Във финалните секунди Анте Ребич си подари гол, който оформи крайното 3:1 за неговия отбор.

Така Айнтрахт сложи край на продължилата повече от два месеца суша и спечели единадесетата си победа за сезона. Отборът на Нико Ковач е осми с 41 точки, колкото има и седмия Кьолн и продължава да има шансове за класиране в евротурнирите, намирайки се на точка от шестия Вердер (Бремен), но и същевременно с мач повече от деветия Фрайбург (41 точки) и десетия Борусия (Мьонхенгладбах), чийто актив е от 39 точки.

Аугсбург е с 32 точки и е точно под чертата, на шестнадесетото място, което отрежда плейоф с третия от Втора Бундеслига.