100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Байерн няма сили - 2:2 срещу Майнц дава нов шанс на Лайпциг (видео + галерия)

Измореният от битката с Реал Мадрид тим на Байерн (Мюнхен) не успя да надвие Майнц 05 в Бундеслигата, завършвайки 2:2 на "Алианц Арена". Ако утре РБ (Лайпциг) спечели своя двубой срещу Шалке 04, разликата на върха ще бъде съкратена на 6 точки четири кръга преди края, като има и директен сблъсък в Лайпциг.

Гостите от Майнц на два пъти повеждаха в Бавария чрез Боян Къркич (3') и Даниел Брозински (41'-дузпа), но Ариен Робен (16') и Тиаго Алкантара (73') все пак спасиха домакините. При малко повече късмет гостите щяха да си тръгнат и с победа, тъй като имаха своите шансове за това.

Неприятната вест за мюнхенци е, че контузия получи Дейвид Алаба, а през идната седмица предстои дерби с Борусия (Дортмунд) за Купата на Германия.

Байерн (Мюнхен) - Майнц 05 2:2

Точката е от огромно значение "05", които се борят за мястото си в елита.

Карло Анчелоти заложи на Томас Мюлер като титуляр и капитан, а в атака бяха още Роберт Левандовски, Франк Рибери и Ариен Робен, които започнаха и срещу Реал Мадрид във вторник. Мануел Нойер е аут до края на сезона заради фрактура на крака, а Жером Боатенг и Хавиер Мартинес получиха почивка, защото са с леки контузии. Филип Лаам и Чаби Алонсо бяха на пейката. Майнц търсеше изненадата с Йошинори Муто в предни позиции.

Грешникът от "Сантиаго Бернабеу" Артуро Видал започна лошо днешния сблъсък с неточен пас пред наказателното поле още в 3-ата минута, от който се възползва бившият футболист на Барселона Боян Къркич и Байерн се оказа догонващ - 0:1.

Нещата можеха да "загрубеят" за домакините в 15-ата минута, когато Левин Йозтунали излезе сам срещу Свен Улрайх, но резервният вратар на мюнхенци успя да парира.

Секунди по-късно Рибери и Робен разиграха като по учебник и резултатът беше изравнен - 1:1.

Веднага след това Анчелоти беше принуден да замени Дейвид Алаба заради травма. Появилият се на негово място Йошуа Кимих отново трябваше да действа на нетипичния за себе си пост на централен бранител и малко преди почивката направи дузпата, от която Брозински вкара за 2:1 за Майнц 05.

Преди това Боян Къркич беше пропуснал от добра позиция, а силен удар на Томас Мюлер по диагонала беше минал на сантиметри от целта.

Грешка на Улрайх за малко не завърши с трето попадение в мрежата му секунди преди края на първата част.

На почивката и Рибери напусна, за се появи в игра Кингсли Коман.

Баварците веднага вкараха съперника в неговата половина и набързо се стигна до няколко опасности след удари на Тиаго Алкантара, Робен и Коман.

Умората в играта на Байерн обаче си личеше и Анчелоти извърши третата си смяна още преди 65-ата минута - колебливият Видал напусна за сметка на Алонсо.

Тиаго успя да изравни с индивидуално изпълнение в 73-ата минута, а малко след това неузнаваемият днес Левандовски поиска дузпа за нарушение срещу себе си, но съдията имаше друго виждане за ситуацията.

Играчите в бели фланелки успяха да задържат равенството, след като и шампионите не бяха достатъчно агресивни в последните минути.

До края Байерн го очаква мачове срещу Волфсбург, Дармщат 98, РБ и Фрайбург. Майнц пък ще търси максимум точки от дуелите си с Борусия (М), Хамбургер ШФ, Айнтрахт и Кьолн.