Драматична победа отдалечи Хичо от опасната зона

В първи мач от 21-ия кръг на руското първенство Урал се наложи с 3:2 при визитата си на Анжи и измести днешния си съперник от 11-ото място в класирането. Победата е трета от 4 мача през пролетта за тима на Александър Тарханов. Българският халф Николай Димитров отново беше титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Домакините започнаха по-активно, но първото положение беше пред тяхната врата. След центриране от фланга топката стигна до Владимир Илин, но той стреля неточно. Илин обаче изкупи вината си малко по-късно и след хубава асистенция на Чисамба Лунгу откри резултата.
В края на полувремето Анжи като по чудо не изравни, но стори това в 49-ата минута, когато Александър Прудников отблизо матира Николай Заболотний. Не след дълго далечен удар на Арсен Хубулов рикошира в Алекксандър Новиков и домакините направиха пълен обрат.

В 57-ата минута късметът помогна и на Урал. Този път Шамил Гасанов беше на грешното място и си вкара автогол за 2:2. В 83-ата минута резервата Едгар манучарян пропусна дузпа за гостите, но в 88-ата арменецът с хубав удар от границата на наказателното поле донесе трите точки на своя тим.