Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

РБ (Лайпциг) стори немислимото (видео)

Сензацията в германския футбол РБ (Лайпциг) спечели място в Шампионската лига още в дебюта си в Първа Бундеслига. Днес отборът надви Фрайбург с 4:0 и пет кръга преди края вече е на 18 точки пред петия в класирането - в случая Херта (Берлин). "Червените бикове" изглеждат сигурни и за второто място в крайното класиране, което ще им гарантира място директно в групите на турнира.

Юсуф Поулсен (36') и Тимо Вернер (42') дадоха нужното предимство на домакините още преди почивката, а веднага след това Наби Кейта (51') окончателно подсигури крайния успех за РазенБалшпорт. В последната минута Диего Деме вкара за 4:0.

Мачът можеше да тръгне и в друга насока, но в 25-ата минута, още при 0:0, Майк Франтц от тима на Фрайбург пропусна сам срещу вратаря.