Лайпциг разсипа Херта и си резервира място в групите на ШЛ (видео)

РБ (Лайпциг) доказа за пореден път класата си, след като отнесе Херта (Берлин) с 4:1 на неговия стадион в мач от 32-ия кръг на германското първенство. Това беше достатъчно за "червените бикове", за да си гарантират място директно в групите на Шампионската лига, тъй като разликата с четвъртия Хофенхайм вече е 8 точки, а до края остават два кръга.

Освен това новаците вече се нуждаят само от точка в последните си два двубоя, за да си гарантират сребърните медали за сметка на Борусия (Дортмунд). А съперници на тима в тези срещи ще са Байерн (Мюнхен) и Айнтрахт (Франкфурт). При равенство в точките първо се гледа головата разлика, по който показател засега вестфалци имат предимство.

Макар резултатът да е изразителен, момчетата на Ралф Хазенхютъл можеха и да изпуснат своята победа №20 в Бундеслигата. Те водеха с 2:1 до 89-ата минута, когато домакините атакуваха в търсене на изравнително попадение. Резервата Дейви Зелке обаче се възползва от рехавата защита на Херта и заби два гола в оставащите секунди.

Лайпциг поведе с поредния изстрел на Тимо Вернер в мрежата - в случая дошъл в 11-ата минута. Преднината беше удвоена отново от него в 54-ата минута след комична грешка на вратара на берлинчани Руне Йорщайн.

Съдбата си върна в 85-ата минута, когато Рани Кедира - брат на Сами Кедира - си вкара автогол и накара домакините да хукнат напред в битка за точката.

В крайна сметка обаче Зелке подсигури успеха на РБ след две индивидуални акции.

Херта продължава да криволичи, като има колкото победи (14), толкова и загуби, но издънките на преките конкуренти все още го задържат в зона "Европа".