Припадналият Кейта вкара два за Лайпциг (видео)

РБ (Лайпциг) си върна настроението след трите поредни мача без победа, разгромявайки Дармщат 98 с 4:0 у дома. По този начин новаците в Първа Бундеслига продължават да са втори, като осем кръга преди края имат 4 точки аванс пред Хофенхайм и 5 пред Борусия (Дортмунд), които са единствените съперници за среброто. Лидерът Байерн (Мюнхен) е далеч напред и няма как да не стане шампион.

Два гола за Лайпциг реализира Наби Кейта, който преди два кръга припадна и беше приет в болница, заради което пропусна един мач. Тогава африканецът имаше проблеми с кръвното налягане, но днес демонстрира, че всичко е наред. Той се разписа в 12-ата и 80-ата минути.

Емил Форшберг беше другото главно действащо лице на "Ред Бул Арена" и то не само заради попадението си за 2:0 в 67-ата минута. Шведският национал отправи цели 16 изстрела към вратата на Дармщат 98, с което постави нов рекорд в първенството от сезон 2004/05 г. насам.

Защитникът Вили Орбан също се разписа (79') за триумфа на РазенБалшпорт. Няколко минути по-рано Сандро Сиригу от състава на гостите беше получил червен картон.

"Лилиите" от Дармщат са последни в класирането и е въпрос на време да изпаднат.