Асистенцията на сезона тикна РБ (Лайпциг) към още един успех (видео)

Вторият в Бундеслигата РБ (Лайпциг) се наложи с 3:2 при визитата си на Майнц 05 и в оставащите седем кръга се нуждае най-много от 7 точки, за да си гарантира участие в Шампионската лига през есента. Разликата с лидера Байерн (Мюнхен) е съкратена до 10 пункта, но новаците отдавна се отказаха от преследване на титлата. Майнц пък остава сред застрашените от изпадане, още повече че Инголщат 04 дава заявка за излизане над чертата.

Домакините се представиха много силно през първото полувреме, но така и не успяха да вкарат гол. Попаденията се "изляха" след почивката. Марсел Забитцер (48') и Тимо Вернер (52') наклониха везните в полза на гостите в рамките на 4 минути. Първият гол падна след забележителна асистенция на Емил Форшберг - може би най-красивата от началото на сезона.

"05" намалиха чрез точен изстрел на Хайро Самперио от дузпа в 69-ата минута, но Наби Кейта пак направи задачата им прекалено трудно с попадение за 3:1 в 81-ата минута.

Минута преди края на редовното време халфът на домакините Филип Гбамен беше изгонен от съдията, но и в намален състав Майнц стигна до 2:3 след гол на Йошинори Муто. Това обаче беше последното интересно нещо на "Опел Арена" за съжаление на местните привърженици.