Христина Русева със 7 точки, Галатасарай на полуфинал за Купата на CEV

Волейболната националка Христина Русева и нейният Галатасарай (Истанбул) се класираха за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Русева и съотборничките й биха категорично като гости полския Будовлани (Лодз) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала "Атлас Арена".

По този начин след две победи с 3:1 и 3:0 гейма Галатасарай се класира за полуфиналите на турнира. На полуфиналите за Купата на CEV Русева и компания ще играят с руския гранд Динамо (Казан), с националката Елица Василева, който отстрани сръбския Визура (Белград) след две победи с по 3:0 гейма. Първият мач от полуфиналите ще бъде на 28 март (вторник) в Истанбул, а реваншът в Казан е на 1 април (събота).

Христина Русева игра стабилно цял мач за Галатасарай и се отчете със 7 точки (4 блока и 50% ефективност в атака) за успеха. Най-полезна за турския тим за пореден път бе италианката Надя Чентони с 14 точки (1 блок и 42% ефективност в атака) за домакините. За домакините от Лодз Кая Гробелна завърши с 15 точки.