Ели Василева и Динамо (Казан) на полуфинал за Купата на CEV

Капитанката на националният ни волейболен отбор Елица Василева и руският гранд Динамо (Казан) се класираха за полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Супер Ели и компания биха категорично като гости сръбския Визура (Белград) с 3:0 (25:14, 25:16, 25:16) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Шумице". Втори съдия на срещата пък бе българинът Игнат Митев.

По този начин след две победи с по 3:0 гейма волейболистките на Динамо се класираха без проблеми за полуфиналите за Купата на CEV. Там Ели Василева и съотборничките й очакват победителя от 1/4-финала между турския Галатасарай, с националката Христина Русева, и полския Будовлани (Лодз). В първата среща помежду им турският тим спечели у дома с 3:1 гейма, а реваншът е утре. Двата мача от полуфиналите пък ще бъдат на 28 март (вторник) и 1 април (събота).

Ели Василева игра цял мач за своя тим и завърши с едва 4 точки (1 блок, 43% ефективност в атака, 46% позитивно и 31% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезна за Динамо бе Дария Столярова с 13 точки (1 блок и 86% ефективност в атака) за победата. За домакините от Визура Сара Лозо завърши с 11 точки.