Петър Шопов: Важното е, че стъпихме на пътя, сега трябва да го извървим (видео)

Мъжкият отбор на Левски София приключи сезона след втората загуба с 0:3 гейма от Добруджа 07 в четвъртфиналните плейофи от Суперлигата.

Ето какво каза след края на двубоя в зала "Универсиада" старши треньорът на "сините" Петър Шопов пред медиите, сред които и BGvolleyball.com.

Сезонът за Левски приключи след ново 0:3 от Добруджа 07. Коментарът ви за мача?

Искаше ми се да се получи по-красив мач, но не успяхме. Мач с високо напрежение, в който нашите млади състезатели не успяха да издържат. Добрич заслужено победи. Имаше някои моменти, в които видяхме малко по-добър волейбол, но бяха прекалено малко за този етап от първенството.

В последния кръг от редовния сезон играхте също с Добруджа 07, като тогава избрахте стратегия да не печелите на всяка цена, за да играете отново с тях в плейофите.

Вижте, за нас този мач не бе от значение. Бяхме загубили два пъти от ЦСКА и ни трябваше да изиграем мача за самочувствие. Започнахме добре, а след това пуснахме младите, ако успеят, да се преборят. Никой в Левски не е казвал, че не трябва да печелим този мач. Можехме да си го позволим и така и стана. Монтана или Добруджа, каква е разликата..

Очаквахте ли, че няма да вземете нито един гейм в тези плейофи?

В интерес на истината - не. Очаквах в Добрич да се представим малко по-добре. Водехме с 20:16, а в третия гейм стопихме голяма разлика и бяхме близо. Дали късмет или умения не ни помогнаха, но виждате, че повечето геймове бяха равностойни.

Левски - Добруджа 07

Как се отрази изваждането на един от лидерите на Левски София през този сезон - Спас Байрев?

Не беше положително, но нямаше друг начин. Когато си тръгнал да играеш в големия спорт - не че нашият е много голям, трябва да свикваш да играеш и когато не си на 100 %. В тежки моменти се калява истинския състезател.

Отсъствието на Байрев повлия ли на морала на останалите ви състезатели?

Не би трябвало. Моралът в Левски е винаги висок. Въпросът е, че в ситуации, които може би той щеше да измъкне, другите не успяха.

Равносметката след края на сезона?

Не е силен сезонът ни. Единственото хубаво нещо е, че доста млади състезатели получиха шанс да играят на високо ниво - в Европа и в плейофите. Изиграхме няколко много хубави мачове във вътрешното първенство. Добре е, че стъпихме на пътя, въпросът е сега да го извървим.

Амбициран сте да продължите още един сезон начело на Левски?

Аз съм треньор от 16 години, 13 от които в Левски. И ако Левски ми предложи няма да се замисля изобщо.