Ланус спечели Суперкупата на Аржентина

Шампионът Ланус спечели Суперкупата на Аржентина, след като победи с 3:0 срещу носителя на купата на страната Ривър Плейт. Голове на крилото Лаутаро Акоста, резервата Николас Паскини и на Пепе Санд, който е бивш играч на Ривър, осигуриха успеха за Ланус в последните 20 минути на срещата в Ла Плата. Ланус спечели Суперкупата за първи път в своята история.

Подновяването на първенството в страната от Южна Америка беше отложено заради финансови проблеми във Футболната асоциация на Аржентина. Бока Хуниорс е лидер в класирането до момента с актив от 31 точки след 14 изиграни срещи. Нюелс Олд Бойс и Сан Лоренсо заемат съответно втората и трета позиция с по три точки по-малко от водача.