Бока започна с победа, феновете се разминаха с трагедия (видео)

Лидерът в аржентинската Примера дивисион Бока Хуниорс стартира с победа 2017 година. Тимът, който имаше доста проблеми през паузата на първенството, постигна важен успех с 2:0 при гостуването си на Банфийлд от 15-ия кръг.

В герой за тима на Скелото се превърна Дарио Бенедето, който вкара и двете попадения за гостите. Нападателят бе точен първо в 16-ата минута, а след това и в 64-ата минута, като при двата случая засече остри подавания на два метра от голлинията. По този начин той вече има девет попадения, като е само на гол от лидера при стрелците Дриуси от Ривър Плейт.

През паузата, която бе удължена с един месец заради стачка на играчите, суперзвездата Карлос Тевес напусна в посока Китай, не бяха привлечени нови класни попълнения, скандалите с взелия десетката на Карлитос Сентурион, както и загубата от Ривър Плейт в контролите бе вкарала сериозно напрежение при "синьо-жълтите". Именно поради това бе необходима победа, при това срещу тима, който завърши годината с пет поредни победи в Примера.

Бока имаше късмет в началото, след като гол с глава на домакините бе отменен несправедливо поради засада. Бенедето вкара пред агитката на тима в 16-ата минута. Попадението подлуди феновете на Бока, като осем от тях се контузиха след радостта, но за щастие се разминаха с трагедия. През втората част първо Бенедето изпусна да вкара втори гол, а след това Сентурион се контузи, но все пак в 64-ата минута Бенедето удвои и донесе пета поредна победа на Бока в първенството.

Отборът вече има 34 точки, докато Сан Лоренцо остана на второ място с 31 точки. Шампионът на Копа Либертадорес от 2014 година стартира годината в първенството с победа 2:1 над Белграно. Ривър остана на осмо място с 23 точки след равенството 0:0 с Унион Санта Фе.