100 години ски спорт в България

"Детската градина" на Том изненада Занев и Амкар (видео)

Българският защитник Петър Занев изведе Амкар с капитанската лента, но отборът му претърпя сензационна загуба от Том (Томск) с 0:1 в среща от 20-ия кръг на руската Премиер лига. Сергей Кузнецов отбеляза единствения гол в мача, игран на стадион "Труд". За домакините, които през зимната пауза бяха напуснати от почти всички основни футболисти и залагат основно на юноши, това бе първи успех в първенството от септември насам. Въпреки изненадващата победа, Том е на дъното в класирането с 12 точки и минимални шансове да се спаси от изпадане. Амкар развали добрите впечатления след победата над Зенит в миналия кръг и остава 6-и с 30 точки.

Срещу питерци Амкар се защитаваше през целия мач, а днес беше точно обратното. Футболистите на Гаджи Гаджиев обаче явно бяха подценили съперника и това се оказа фатално.
До почивката Том не създаде никакви опасни положения, но успя да поведе с хубаво изпълнение на Кузнецов от фаул. След почивката гостите се настаниха в противниковата половина, но действаха прекалено еднообразно и не успяха да стигнат дори до равенство. Най-близо до гола беше Занев, но вратарят на Том Алексей Солосин спаси негов коварен удар.

Наставникът на домакините Валерий Петраков призна, че победата е изненада и за самия него, а генералният директор Руслан Кисельов заяви, че в съблекалнята радостта е била сякаш отборът е станал шампион.