ЦСКА (Москва) не пожали Том, Миланов с 22 минути игра (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) разби с 4:0 у дома Том (Томск) в мач от 19-ия кръг на руското първенство. Още на почивката резултатът бе 3:0. Точни за "армейците" бяха Витиньо (1), Алан Дзагоев (19) и Алексей Ионов (44, 62).

Българският халф на ЦСКА (Москва) Георги Миланов започна мача на пейката, но влезе в игра в 68-ата минута, на мястото на Александър Головин.

ЦСКА (М) заема трето място във временното класиране с 36 точки, колкото има и вторият Зенит. Тимът от Санкт Петербург обаче все още не е изиграл мача си от кръга. Лидер е Спартак (Москва) с 41 точки, като Ивелин Попов и компания също имат 18 срещи към момента. Том пък остава на последната 16-а позиция с едва 9 точки и изглежда повече от обречен.

Не бяха изминали и 35 секунди от началото на срещата и топката вече беше във вратата на гостите. Витиньо получи пас в наказателното поле от Алан Дзагоев и с мощен шут опъна мрежата зад Александър Мелихов.

В 19-ата минута "армейците" поведоха с 2:0 в резултата. Това се случи след блестящо изпълнено заучено положение. Домакините получиха право да изпълнят фаул, Сергей Игнашевич копна леко топката за дебнещия в наказателното поле на гостите Алан Дзагоев, отбраната на Том бе изненадана и халфът с прекрасен изстрел реализира попадение.

Минута преди края на първата част Алексей Ионов направи резултата 3:0. Той бе изведен от Александър Головин сам срещу Мелихов и с лек, но техничен удар мушна топката между краката на стража. Съвсем малко не достигна на защитник да избие топката от голлинията, но попадението беше факт и столичани решиха всичко само за едно полувреме.

В 62-ата минута Ионов получи топката в наказателното поле на гостите и с удар в близкия на Мелихов ъгъл оформи крайния резултат.