Соколов - Пенчев 27:12! Лубе не даде шанс на СКРА в ШЛ (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) са на крачка от продължаване в следващата фаза на плейофите в Шампионската лига. Воденият от треньора Джанлоренцо Бленджини тим не даде никакви шансове на полския гранд СКРА (Белхатов), с национала Николай Пенчев, и го победи като гост с 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:21) в първи мач от Плейофи 12 на най-силния евротурнир, игран тази вечер пред над 8000 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз.

Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (22 март) от 21,30 часа българско време в Италия. На Цецо Соколов и компания им трябват само два спечелени гейма, за да продължат към Плейофи 6 на ШЛ. От друга страна волейболистите на СКРА ще трябва да се надяват на истинско чудо, за да бият с 3:0 или 3:1 и да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Първата лоша новина за феновете на домакините дойде още преди мача, когато се оказа, че една от звездите на тима - Бартош Курек, е контузен. Без едно от основните си оръжия, СКРА успя да поддържа темпото на италианците само до втората техническа пауза на първия гейм. Страхотна ефективност в атака на Мариуш Влазли, който направи 7 точки, не беше достатъчна и Лубе поведе с 1:0 след 25:21. Влазли продължи да тормози италианския тим и във втората част, като този път получи подкрепа и от Ники Пенчев. От другата страна на мрежата Цецо Соколов и Османи Хуанторена бяха истинските лидери на Лубе. Все пак, в крайна сметка СКРА спечели с 25:21 и изравни на 1:1.

Третият гейм бе напълно равностоен до 22:21, но в края му звездите на Лубе отново показаха силата си. Поредни няколко силни атаки на Цецо Соколов - 25:23 и 2:1. Четвъртата част стартира с 3:0 за италианците, които продължиха да диктуват играта до крайното 25:21 и 3:1.

Цветан Соколов изигра поредния си невероятен мач за Лубе и стана най-полезен със страхотните 27 точки (2 блока и 68% ефективност в атака) за победата. Османи Хуанторена добави още 18 точки (2 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за успеха.

От друга страна Ники Пенчев игра цял мач за домакините и стана втори по резултатност с 12 точки (63% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане). Над всички за СКРА бе Мариуш Влазли с 23 точки (4 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ПГЕ СКРА (БЕЛХАТОВ, ПОЛША) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 25:21)
СКРА: Николас Уриарте 2, Мариуш Влазли 23, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 12, Михал Винярски 8, Сречко Лисинац 9, Карол Клос 9 - Каспер Пиехоцки-либеро (Бартош Беднож, Марчин Януш, Артур Шалпук)
Старши-треньор: Филип Блейн
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 27, Османи Хуанторена 18, Иржи Ковар 13, Драган Станкович 6, Давиде Канделаро 6 - Женя Гребенников-либеро (Клемен Чебул)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.