Динамо (Москва) отнесе Аркас в Шампионската лига (видео)

Руският волейболен гранд Динамо (Москва) тръгна страхотно в плейофите на Шампионската лига. Московчани отнесоха без проблеми като гости турския Аркас (Измир) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) в първа среща от Плейофи 12 на най-силния евротурнир, игран тази вечер пред около близо 2000 зрители в зала "Ататюрк".

Мачът-реванш е във вторник (21 март) от 18,00 часа българско време в руската столица. На Динамо им трябват само два спечелени гейма, за да продължат напред към Плейофи 6 на ШЛ. От друга страна волейболистите на Аркас се нуждаят от чудо, за да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Много силен мач за домакините изиграха Юрий Бережко (3 блока, 70% ефективност в атака и 59% перфектно посрещане) и Константин Бакун (4 аса и 80% ефективност в атака), които реализираха 17 и 16 точки за победата. За тима на Аркас кубинецът Микаел Санчес Божулев се отчете със скромните 12 точки.

АРКАС (ИЗМИР, ТУРЦИЯ) - ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) 0:3 (20:25, 17:25, 16:25)
АРКАС: Тайлър Сандърс, Микаел Санчес Божулев 12, Гьокхан Гьокгьоз 9, Маурисио Боржеш 9, Хаккъ Чапкъноолу 1, Мустафа Коч 8 - Ахмет Караташ-либеро (Йъит Гюлмезоолу 2, Мухамет Кая, Жоао Пауло Браво, Чаатай Дюрмаз)
Старши-треньор: Глен Хоуг
ДИНАМО: Сергей Гранкин 3, Константин Бакун 16, Юрий Маричев 17, Денис Бирюков 9, Александър Волков 9, Дмитрий Щчербинин 6 - Артьом Ермаков-либеро (Сергей Антипкин, Александър Маркин, Павел Круглов 1)
Старши-треньор: Юрий Маричев.