Модена с измъчен обрат над Ресовия в плейофите на ШЛ (видео)

Волейболният първенец на Италия Азимут (Модена) стартира с измъчена победа в плейофите на Шампионската лига. Волейболистите на Модена направиха много труден обрат като гости на полския Асеко Ресовия (Жешув) с 3:2 (23:25, 25:19, 25:27, 25:19, 15:12) в първи мач от Плейофи 12 на най-престижния европейски клубен турнир, който предложи петгеймов трилър за над 4000 зрители в зала "Подпромие" късно снощи. Първи съдия на двубоя пък беше българинът Ивайло Иванов.

Срещата-реванш между двата тима е следващия четвъртък (23 март) от 21,30 часа българско време в Модена. При победа, за който и двата отбора, той ще продължи напред към Плейофи 6 на ШЛ. Единствено при евентуален успех с 3:2 за Ресовия, ще се играе т.нар. "златен" гейм.

Поредния си страхотен мач за Модена изигра френската звезда Ървин Нгапет, който заби 26 точки (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) за победата. Лука Ветори се отчете с още 17 точки (2 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака) за успеха.

За домакините от Ресовия единствено сръбският национал Марко Ивович игра на добро ниво и реализира 22 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане). Но и неговите усилия се оказаха недостатъчни за победа.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ, ПОЛША) - АЗИМУТ (МОДЕНА, ИТАЛИЯ) 2:3 (25:23, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15)
РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга, Йохен Шьоопс 12, Марко Ивович 22, Джон Перин 8, Давид Дрия 3, Марчин Мозджонек 8 - Матеуш Масловски-либеро (Пьотър Новаковски 8, Тибо Росар 6, Томас Джаешке 1, Лукаш Тихачек 1)
Старши-треньор: Анджей Ковал
МОДЕНА: Драган Травица, Лука Ветори 17, Ървин Нгапет 26. Неманя Петрич 11, Матео Пиано 9, Максуъл Холт 13 - Салваторе Росини-либеро (Якопо Масари, Сантиаго Ордуна 1, Суон Нгапет)
Старши-треньор: Лоренцо Тубертини.