Левски с победа №13 в Суперлигата

Волейболният отбор на Левски записа втора поредна и общо 13-а победа в Суперлигата. Възпитаниците на Петър Шопов се наложиха като гости на Арда (Кърджали) с 3:0 (27:25, 25:22, 25:20) в мач от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон, игран тази вечер в зала "Арпезос".

По този начин "сините" продължават да са 6-и във временното класиране с 13 победи, 7 загуби и 39 точки, но и мач по-малко. Арда пък остава на предпоследното 11-о място с едва 3 победи, 18 загуби и 10 точки. В последния 22-и кръг от редовния сезон Левски приема шампионите от Добруджа 07, докато кърджалийци гостуват на Марек. Срещите са следващия петък (10 март) от 18,30 часа. Преди това, обаче, левскарите ще изиграят отложения си двубой срещу дупничаните. Този мач е тази събота (4 март) от 17,00 часа.

Първият гейм бе най-равностоен, като първоначално Левски поведе с 4:1 и 8:4 до първото техническо прекъсване. Това, обаче, не уплаши домакините от Арда и те успяха да стопят пасива и дори да излезнат напред в резултата при второто техническо прекъсване - 16:15. "Сините" отново дръпнаха и достигнаха до геймбол при 24:22, но трябваше да покажат търпение, за да поведат след 27:25. Във втората част треньорът на Арда Иван Халачев даде шанс на по-младите състезатели на клуба от юношеските формации да играят, като те останаха на игрището и в третия гейм. А Левски спокойно спечели с 3:0 след 25:22 и 25:20.

Диагоналът и бивш играч на Арда Спас Байрев отново стана най-полезен за Левски с 15 точки (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) за победата. Капитанът Теодор Богданов (2 блока, 2 аса и 56% ефективност в атака) и Мартин Павлов (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) добавиха по 9 точки за успеха. За домакините от Арда Валентин Димов завърши с едва 9 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ЛЕВСКИ 0:3 (25:27, 22:25, 20:25)
АРДА: Сонер Яшар 4, Кирил Хаджиев 6, Валентин Димов 9, Невен Нешев 8, Младен Кавалджиев 5, Кристиан Пенчев 3 - Николай Колев-либеро (Симеон Топузлиев 5, Иван Замфиров 6, Тихомир Георгиев-либеро 1)
Старши-треньор: Иван Халачев
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Спас Байрев 15, Мартин Павлов 9, Гордън Люцканов 3, Теодор Богданов 9, Александър Кордев 5 - Ивайло Лалов-либеро (Симеон Александров 7, Милослав Димов 1)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)