Тетевен в плейофите на Суперлигата след нова победа над Черно море

Волейболният отбор на Тетевен Волей си осигури място в плейофите на Суперлигата на България. Воденият от треньора Петър Мечкаров тим се наложи като гост на Черно море (Варна) с 3:1 (25:16, 12:25, 25:22, 25:21) в отложен мач от 10-ия кръг от редовния сезон, игран тази вечер в зала "Христо Борисов". Това бе втора победа за "зелените" над варненци в рамките на една седмица, след като във вторник ги биха с 3:0 в среща от редовния 21-и кръг.

По този начин тетевенци са на 7-о място във временното класиране кръг преди края на редовния сезон с 9 победи, 12 загуби и 28 точки, което означава, че със сигурност ще играят в плейофите. Черно море остава на 10-о място с 5 победи, 16 загуби и 17 точки. В последния 22-и кръг пък Тетевен ще гостува на победителя в редовния сезон ЦСКА, докато варненци ще са домакини на звездния състав на Нефтохимик 2010. Мачовете са следващия петък (10 март) от 18,30 часа.

Гостите от Тетевен стартираха силно, доминираха през първия гейм и спокойно го взеха след 25:16. Впоследствие ролите се размениха. Варненци взеха стабилна преднина във втората част, която се запази до края за разгромното 25:12. Третата част започна равностойно, но постепенно "зелените" набраха инерция и поведоха с 2:1 след 25:22. Борбата между двата отбора бе налице и в четвъртия гейм. Тетевенци поведоха, но на два пъти позволиха на домакините от Черно море да изравнят. В ключовите моменти обаче успяха да се съберат и да спечелят мача с 3:1 след 25:21.