Силен Цецо Соколов с 18 точки, Лубе с труден обрат срещу чехи в Шампионската лига

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият италиански отбор Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха 4-а поредна победа в Шампионската лига. Соколов и компания успяха да обърнат и да се наложат като гости на коравия чешки тим  Дукла (Либерец) с 3:1 (22:25, 30:28, 25:23, 25:14) в мач от предпоследния 5-и кръг в Група В на най-престижния евротурнир, игран тази вечер пред над 2000 зрители в зала "Хоум Кредит Арена".

Играчите на Джанлоренцо Бленджини срещнаха доста сериозни затруднения, за да пречупят домакините от Дукла. След загубения първи гейм, на Лубе им бяха необходими 37 минути, за да вземат втората част с 30:28 и да изравнят на 1:1. Италианският гранд видя зор и в третия гейм, спечелен след 25:23. Това като че ли повлия на чешкия тим и четвъртата част бе спечелена категорично от Лубе с 25:14, а с това и мача с 3:1.

Цецо Соколов изигра поредния си силен мач за Лубе и стана най-полезен с 18 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за победата. Също с 18 точки за успеха се отчете и влезлият като резерва във втория гейм Османи Хуанторена (4 аса, 1 блок, 62% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане). За домакините от Дукла Ян Гълъбов също реализира 18 точки (2 блока, 2 аса, 58% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане).

Така Цецо Соколов и съотборниците му са начело във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 12 точки, с колкото е и 2-ия - германския Берлин Рисайклинг Волейс. И двата тима са сигурни участници в плейофите на най-престижния европейски клубен турнир. В последния 6-и кръг в групата Лубе е домакин именно на Берлин РВ в спор за първото място. Срещата, която ще бъде единствено за престиж, е на 1 март (сряда) от 22,00 часа българско време.

ДУКЛА (ЛИБЕРЕЦ, ЧЕХИЯ) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 1:3 (25:22, 28:30, 23:25, 14:25)
ДУКЛА: Якуб Янух 3, Адриан Патуха 14, Ян Гълъбов 18, Томас Криско 1, Якуб Весели 8, Либор Лайкеп 8 - Вацлав Копачек-либеро (Славомир Столч 11, Алес Справка, Онджей Пишкачек)
Старши-треньор: Михал Некола
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 18, Денис Калиберда 6, Клемен Чебул 5, Давиде Канделаро 8, Драган Станкович 9 - Женя Гребенников-либеро (Никола Пезарези, Османи Хуанторена 18, Иржи Ковар 6, Антонио Корвета)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.