Цецо Соколов и Лубе смазаха Ресовия в Шампионската лига (снимки)

Италианският тим се Кучине Лубе (Чивитанова) се наложи за втори път над полския Асеко Ресовия (Жешув) в Група В на Шампионската лига, като този път това се случи след 3:0 (25:21, 25:16, 25:16) за 75 минути игра в "Еуросуоле Форум" в Чивитанова Марке.

Цветан Соколов заби 15 точки (4 аса, 1 блокада, 48% ефективност в атака), с толкова се отличи и съотборникът му Османи Хуанторена (3 блокади, 75 % в нападение).

За Ресовия канадецът Гевин Шмит се отличи с 11 точки (1 ас, 48% ефективност в атака).

Това бе победа №3 за Лубе, като от двете срещи с полския тим няма дори загубен гейм.

Във временното класиране италианският тим се изкачи на първо място с актив от 3 победи и 9 точки, но германският Берлин РВ е с мач по-малко (на 2 февруари от 20:30 часа е домакин на чешкия Дукла).

В следващия си мач Цецо Соколов и компания гостуват на Дукла в Либерец на 15 февруари от 19:00 часа.