Гол от засада в последната минута спаси ПСЖ от домакински провал (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен взе изстрадана победа срещу Лил в домакинския си мач от 24-ия кръг на Лига 1. Отборът на Унай Емери се наложи с 2:1, а победното попадение на Лукас Моура в 93-ата минута падна от засада, която обаче не бе маркирана. Парижани бяха по-добрият отбор, но нелепа грешка на вратаря им Алфонс Ареола позволи на Лил да изравни в 86-ата минута и направи края на двубоя много нервен. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато резервата Лукас Моура успя да отбележи така важния втори гол за ПСЖ, но истината е, че той трябваше да бъде отменен.

Лил показа подобрение под ръководството на Патрик Коло, но на "Парк де Пренс" отборът трябваше да играе на върха на възможностите си, за да измъкне нещо. През първото полувреме "песовете" имаха късмет домакините да направят няколко сериозни пропуска пред вратата на Винсент Ениеама. Въпреки превъзходството си ПСЖ, играеше доста лежерно и създаде усещане, че може да има проблеми със спечелването на трите точки.
След почивката натискът на домакините стана много силен и в 70-ата Единсок Кавани откри резултата с 23-ото си попадение от началото на сезона. След едно центриране от левия фланг топката щастливо се озова в близост до уругваеца и той не сбърка. В 86-ата минута гостите изравниха от нищото. Стражът на ПСЖ Алфонс Ареола реши да копира Мануел Нойер и финтира нападател на гостите, но после се оплете и подари топката на Никола де Превил, който нямаше как да сбърка на празна врата.

Така се стигна до последните секунди на продължението, когато Моура от засада донесе победата на Пари Сен Жермен и отново доближи тима на 3 точки от водача Монако.