ПСЖ се измъчи за победата в Дижон

Шампионът Пари Сен Жермен постигна трудна победа при визитата си на Дижон в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Успехът не дойде лесно, тъй като до 81-ата минута резултатът бе 1:1. Лукас Моура откри за ПСЖ в средата на първата част, след разбъркване във вратарското поле, но съвсем скоро Жулио Таварес изравни с удар от границата на наказателното.

През втората част парижани наложиха натиск, който даде резултат чак десетина минути преди края на срещата. Тогава Юлиан Дркалсер центрира от корнер и капитанът се възползва. Малко по-късно Единсон Кавани подпечата победата с редовния си гол. Уругваецът се разписа от близко разстояние.

По този начин ПСЖ се изкачи на второ място в класирането с актив от 49 точки - толкова има и отборът на Ница, който обаче е с по-слаба голова разлика. Лидерът Монако е на три точки от парижани. Дижон пък остава с 24 точки и е само на една от опасната зона.