Един гол стигна на Байерн за място на 1/4-финалите (видео + галерия)

Победителят Байерн (Мюнхен) продължава борбата за защитата на трофея в турнира за Купата на Германия, след като се класира за четвъртфиналите. Успех с 1:0 над Волфсбург на "Алианц Арена" осигури място на баварците в следващия кръг. Дъглас Коща реализира единствения гол в 18-ата минута.

Разликата в класите беше огромна в полза на мюнхенци и то най-вече заради безсилието на "вълците", които до 83-ата минута не показаха никакво желание за игра. Апатичните им действия доведоха до няколко опасности пред Коен Кастеелс още в началните минути. В 18-ата минута вратарят нямаше какво да стори, след като шутираната от Коща топка се отклони в тялото на Луис Густаво и залъга белгиеца за 1:0.

Купа на Германия: Байерн - Волфсбург 1:0

Авансът на Байерн не провокира никаква ответна реакция у съперника за дълги периоди от мача. Баварците също не хвърляха много усилия и интересно стана чак към края. Най-близо до изравняването гостите бяха при две ситуации в 83-ата и в 85-ата минути, когато появилите се като смени Юнус Мали и  Даниел Дидави шутираха от движение, но Мануел Нойер показа защо е №1 на своя пост в света.

Преди началото на сблъсъка капитанът на Байерн Филип Лаам беше награден за своя мач №500 за клуба, който записа преди няколко дни.

БАЙЕРН - ВОЛФСБУРГ 1:0