Волфсбург показа характера, от който се нуждае (видео)

Волфсбург закрепи донякъде положението си в битката за спасение, след като надигра Хофенхайм с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата и се отдалечи на 6 точки от опасната зона. Успехът е важен за духа на "вълците", защото дойде срещу съперник, който месеци наред нямаше поражение. Загубата на гостите пък ги лиши от шанса се изкачат чак до трета позиция в таблицата.

Първото полувреме не беше добро за Волфсбург, защото Хофе удари греда чрез Керем Демирбай, а след това и поведе в резултата след отлично включване по лявото крило на Стивен Цубер в 26-ата минута.

След почивката обаче "Фолксваген Арена" видя преобразен тим в зелено, който стигна до изравняването в 50-ата минута след бомбен шут на Максимилиан Арнолд.

Появилият се като смяна Якуб Блашчиковски направи решаващо изчистване на метър пред голлинията в 66-ата минута, като така запази равенството. В 73-ата минута друг от резервите - Даниел Дидави, донесе жадувания обрат - 2:1.

Само три минути след това се наложи в употреба да влезе технологията на голлинията, която отчете, че ударът на Марио Гомес не е попадение и така Волфсбург не успя да си осигури спокойни финални минути.

До последно гостите от Зинсхайм натискаха, но в крайна сметка домакините не допуснаха нов провал.