ЕВРО 2024: Швейцария - Германия

Лубе тресна Перуджа в дербито на Италия! Цецо Соколов със 17 точки, Хуанторена MVP (видео + снимки)

Кучине Лубе (Чивитанова), където играе българският национал Цветан Соколов, победи с 3:1 (33:31, 25:10, 20:25, 25:16) като гост срещу Сър Сейфти Конад (Перуджа) в дербито от 21-ия кръг на италианския шампионат по волейбол.

Най-оспорван бе първият гейм, в който Лубе се наложи след 33:31 за 37 минути игра. След това гостите получиха допълнителен импулс, а при домакините се получи срив и Лубе направи 2:0 гейма след 25:10.

Все пак, в третата част отборът от Перуджа намери начин да се противопостави на лидера, след като лоренцо Бернарди направи две важни смени. Александър берегр смени неубедителната звезда Иван Зайцев, а капитанът Симоне Бути се появи в игра на мястото на Марко Подрасчанин. Това даде ефект и Перуджа спечели третата част с 25:20. Всичко обаче приключи в следващия гейм, в който Лубе подпечата поредната си победа след категоричното 25:16.

Топ реализатор в двубоя стана Османи Хуанторена с 18 точки (1 блокада, 2 аса, 75 % в нападение, MVP), а Цецо Соколов добави 17 (2 блокади, 4 аса, 44 % в атака).

Домакините от Перуджа не направиха нито една директна точка от сервис срещу цели 10 за гостите. Освен това нито един състезател на тима не се отличи с двуцифрен точков актив, а с най-много точки бе американецът Аарън Ръсел, който записа 9 (1 блокада, 67 % в атака). Велизар Чернокожев не се появи в игра.

Така, след осмата си поредна победа Лубе (без загуба през втория полусезон!) продължава да оглавява временното класиране с актив от 53 точки (в Италия това е основният показател, преди да се гледа броя победи). Сър Сейфти (Перуджа) е на трета позиция с 47 точки, наравно с втория Диатек Трентино (Тренто), но с победа по-малко.

Националът Цветан Соколов реализира 17 точки (4 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака)

и бе втори по резултатност за победителите. Неговият съотборник

Османи Хуанторена се отличи с 18 точки (2 аса, 1 блок, 75% ефективност в атака, 21% перефектно и 42% позитивно посрещане)

и бе избран за

MVP

.
Иржи Ковар добави 12 точки (2 аса, 59% ефективност в атака, 22% перефектно и 43% позитивно посрещане). Разпределителят Мика Кристенсън игра феноменално и записа 8 точки (2 аса, 3 блока).
Арън Ръсел завърши с 9 точки за Перуджа, а българинът Велизар Чернокожев не се появи на полето за домакините.
Кучине Лубе е на първото място в класирането с актив от 56 точки. Перуджа заема третата позиция с девет точки по-малко от лидера.
В друга среща от този кръг Пиаченца победи с 3:2 (23:25, 25:18, 25:21, 14:25, 15:10) като гост срещу Топ Волей (Латина). Българският център Виктор Йосифов отбеляза 11 точки за победителите, докато Розалин Пенчев завърши с 6 точки за Топ Волей от другата страна на мрежата.
Пиаченца е на шестото място в класирането с 34 точки, а Латина е на 11-ата позиция с 20 точки.
Ревивре (Милано) загуби с 0:3 (19:25, 19:25, 17:25) у дома срещу Диатек Трентино (Тренто), а българският нападател Тодор Скримов реализира 4 точки за домакините. Те заемат последната 14-а позиция с едва 13 точки. Тренто е на второ място с 50 точки.
Равена победи с 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:16) като домакин срещу Монца, а българският нападател Бранимир Грозданов реализира 3 точки за победителите.
Равена заема 9-ото място в класирането с 21 спечелени точки.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 1:3 (31:33, 10:25, 25:20, 16:25)