Силен Виктор Йосифов, Пиаченца с успех №10 в Италия (видео)

Капитанът на националния отбор на България Виктор Йосифов и неговият клуб LPR (Пиаченца) записаха трета поредна победа в Суперлигата на Италия. В мач от 21-ия кръг “Вълците” се наложиха трудно като гост над Топ Волей (Латина) с 3:2 (23:25, 25:18, 25:21, 14:25, 15:10) след 1 час и 48 минути битка пред 964 зрители в “Пала Бианкини”.

Успехът бе 10-и от началото на сезона за Пиаченца. Капитанът на отбора Христо Златанов бе записан като либеро за този двубой, но не се появи в игра.

Виктор Йосифов игра цял мач и записа 11 точки (5 блока, 46% ефективност в атака). Кубинският диагонал на гостите Фернандо Ернандес заби 17 точки (2 аса, 2 блока, 35% ефективност в атака), а французинът Тревор Клевено добави още 16 точки (1 ас, 65% ефективност в атака, 40% перфектно и 77% позитивно посрещане).

Най-резултатен в мача стана опитният диагонал на Латина Алесандро Фей, който реализира 18 точки (1 блок, 59% ефективност в атака). Българският национал Розалин Пенчев започна като титуляр и игра в първите два гейма и записа 6 точки (1 ас, 1 блок, 50% ефективност в атка, 17% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Във временното класиране LPR (Пиаченца) заема 6-о място с 34 точки, докато Топ Волей (Латина) е на 11-о място с 20 точки.

ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) - LPR (ПИАЧЕНЦА) 2:3 (25:23, 18:25, 21:25, 25:14, 10:15)

ЛАТИНА: Даниели Сотиле 2, Алесандро Фей 18, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 6, Юки Ишикава 12, Андреа Роси 4, Кармело Джито 2 - Фабио Фанули-либеро (Боян Стругар, Габриеле Маруоти 10, Хорбер Кинтана 4, Матео Пистолези)
Старши-треньор: Даниеле Баньоли
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело 6, Фернандо Ернанандес 17, Тревор Клевено 16, ВИКТОР ЙОСИФОВ 11, Аимоне Алети 6 -  Лорис Маниа-либеро (Габриеле Ди Мартино, Йоргос Цумакас 1, Лука тенкати 1, Франческо Котарели)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.