Пореден провал за Вердер (видео)

Вердер (Бремен) отново се изложи и вече само головата разлика го крепи над чертата със застрашените от изпадане от Първа Бундеслига. Този път тимът загуби с 2:3 при визитата си на Аугсбург, след като до 79-ата минута водеше с 2:1. Тогава обаче баварците изравниха чрез Коо Жа-Чеол, а в добавеното време, даже след изтичането на добавените от рефера 3 минути продължение, Раул Бобадийя нанесе кинжалния удар. При ситуацията за победния гол нападателят на Аугсбург като че ли беше в засада.

За Вердер това е трета поредна загуба за първенство, като отборът няма успех от 10 декември насам.

Бременчани отново станаха жертва на слабата си защита, която провали усилията на Макс Крузе и Серж Гнабри в атака. Особено Гнабри беше неудържим и създаде доста главоболия на Марвин Хитц. Вратарят на Аугсбург допусна първия гол в 26-ата минута, когато точен беше Теодор Гебре Селасие. Само две по-късно обаче Жонатан Шмид изравни.

Вердер си върна преднината в 65-ата минута, когато Гнабри беше фаулиран в наказателното поле, а Крузе реализира отсъдената дузпа. Всичко можеше да приключи в 76-ата минута, когато Гнабри изведе Арон Йохансон сам срещу вратаря, но нападателят не уцели рамката.

Три минути по-късно Аугсбург изравни, а в края дойде и попадението на Бобадийя.

С този успех домакините се изкачиха до десета позиция в таблицата.